Country Week 2017 Fixtures & Results

All BSA U15 games will be played on pitch 3 (as marked left) except the final game, which we're TBA once the final league standings are sorted.

Day 1 - Monday 25th September, 2017 

9.30am

Albany 3 V Broome 0

1. F Ghandour

3. U Hayter Otaola

5. C Sholte

6. L Handscombe

7. L Bonner

8. B Broadbent

9. S Lynch

10. O Hulse

11. J Stone

12. J Zahl

14. M A Figueroa

15. H Bowers

16. J Cousemacker

17. S Hughes

18. S Williams

2.30pm

Broome 9 Carnavon 0

1. F Ghandour

2. A Rippon

3. U Hayter Otaola

4. R Cox

5. C Sholte

6. L Handscombe

7. L Bonner

8. B Broadbent

9. S Lynch

10. O Hulse

11. J Stone

12. J Zahl

13. J Abelson

14. M A Figueroa

15. H Bowers

16. J Cousemacker

17. S Hughes

18. S Williams

Day 2 - Tuesday 26th September, 2017 

11am

Broome Peel

1. F Ghandour

2. A Rippon

3. U Hayter Otaola

4. R Cox

5. C Sholte

6. L Handscombe

7. L Bonner

8. B Broadbent

9. S Lynch

10. O Hulse

11. J Stone

12. J Zahl

13. J Abelson

14. M A Figueroa

15. H Bowers

16. J Cousemacker

17. S Hughes

18. S Williams

4pm

Goldfields V Broome

1. F Ghandour

2. A Rippon

3. U Hayter Otaola

4. R Cox

5. C Sholte

6. L Handscombe

7. L Bonner

8. B Broadbent

9. S Lynch

10. O Hulse

11. J Stone

12. J Zahl

13. J Abelson

14. M A Figueroa

15. H Bowers

16. J Cousemacker

17. S Hughes

18. S Williams

Day 3 - Wednesday 27th September, 2017 

9.45

Geraldton V Broome

1. F Ghandour

2. A Rippon

3. U Hayter Otaola

4. R Cox

5. C Sholte

6. L Handscombe

7. L Bonner

8. B Broadbent

9. S Lynch

10. O Hulse

11. J Stone

12. J Zahl

13. J Abelson

14. M A Figueroa

15. H Bowers

16. J Cousemacker

17. S Hughes

18. S Williams

1.30pm

Broome V CCJSA*

*Country Coastal Junior Soccer Association in the Greater Bunbury region

1. F Ghandour

2. A Rippon

3. U Hayter Otaola

4. R Cox

5. C Sholte

6. L Handscombe

7. L Bonner

8. B Broadbent

9. S Lynch

10. O Hulse

11. J Stone

12. J Zahl

13. J Abelson

14. M A Figueroa

15. H Bowers

16. J Cousemacker

17. S Hughes

18. S Williams

Day 4 - Thursday 28th September, 2017 

8.30am

Karratha V Broome

1. F Ghandour

2. A Rippon

3. U Hayter Otaola

4. R Cox

5. C Sholte

6. L Handscombe

7. L Bonner

8. B Broadbent

9. S Lynch

10. O Hulse

11. J Stone

12. J Zahl

13. J Abelson

14. M A Figueroa

15. H Bowers

16. J Cousemacker

17. S Hughes

18. S Williams

12.15pm

Broome V LNJSA*

*Leeuwin Natrualiste (land of boutique cheeses) Junior Soccer Association 

1. F Ghandour

2. A Rippon

3. U Hayter Otaola

4. R Cox

5. C Sholte

6. L Handscombe

7. L Bonner

8. B Broadbent

9. S Lynch

10. O Hulse

11. J Stone

12. J Zahl

13. J Abelson

14. M A Figueroa

15. H Bowers

16. J Cousemacker

17. S Hughes

18. S Williams

Day 5 - Friday 29th September, 2017 - FINAL TBA